نوامبر 14, 2015 6:33 ب.ظ

8 پیشنهاد برای قبولی در آزمون وکالت

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: بیش از ۶۰ هزار نفر در آزمون وکالت ۹۴ ثبت نام نموده اند که در بهترین حالت حدود ۵/ ۳ درصد شانس قبولی دارند. اصولا داوطلبانی که تمام مسیر مطالعاتی را به درستی پیموده اند از احتمال و شانس زیادی برای قبولی و موفقیت برخوردار هستند لیکن رعایت پیشنهادات ذیل می تواند برای آنها سودمند باشد:

اول) زمان باقیمانده را مدیریت کنید.

از امروز فقط ۱۳ روز تا آزمون فرصت است. حداقل ۱۷۰ ساعت مفید برای مطالعه و مرور نهایی مطالب، کنار بگذارید.

 دوم) از مطالعه ی منابع جدید خودداری کنید.

روزهای باقیمانده، فرصت مطالعه ی کتاب یا جزوه ی جدید نیست. بهترین فرض در زمان باقیمانده، مرور نکات مهم و خلاصه نویسی های شخصی خودتان است.

سوم) استرس و اضطراب از خود دور کنید.

مانع اصلی در مدت باقیمانده، استرس و اضطراب است. کلید موفقیت شما، یقین و اعتماد به نفس بالا می باشد. در اینصورت بازدهی شما به نحو قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

چهارم) ارتباط خود را با دیگران کمتر کنید.

هرگونه اتفاق یا موضوعی که ذهن شما را منحرف کند به نوعی شما را از مسیر موفقیت دور می نماید. بنابراین از تماس های غیر ضروری و زاید در مدت باقیمانده جداً خودداری فرمایید.

پنجم) تست زدن را تمرین کنید.

در هفته ی پایانی خود را در فضای آزمون قرار دهید و در پاسخبرگ های واقعی به سوالات آزمون های مختلف پاسخ دهید. تکرار فضای آزمون، ذهن شمارا آماده ی رقابت اصلی خواهد نمود.

ششم) در وقت استراحت تنها باشید.

با توجه به فشار روزهای پایانی، اوقات استراحت خود را به طور کامل به تنهایی و تمرکز ذهنی اختصاص دهید و ارتباط خود را با محیط پیرامون کمتر کنید.

هفتم) مراقب تغذیه و سلامتی خود باشد.

با توجه به شرایط فیزیکی و تغییرات آب و هوایی ممکن است تغذیه نامناسب یا بی احتیاطی، منجر به بیماری فصلی شود که بدترین اتفاق ممکن خواهد بود. لذا اصول ایمنی و بهداشتی را تا زمان آزمون رعایت فمایید.

هشتم) خدمات طرح جامع قبولی

استفاده از فایل های صوتی موجود در خدمات طرح جامع قبولی که به صورت رایگان آماده و تقدیم شده است در روزهای باقیمانده بسیار راهگشا خواهد بود. حتماً در سایت طرح نوین ثبت نام و از این خدمات رایگان استفاده فرمایید.

منبع :طرح نوین

نظر خود را با ما در میان بگذارید