ژوئن 15, 2015 1:45 ق.ظ

کارآموزان کانون وکلای دادگستری مرکز اجازه شرکت در آزمون وکالت ۹۴ را ندارند

حق و حقوق نیوز : هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به پیشنهاد اجازه شرکت کارآموزان وکالت این کانون در آزمون وکالت ۹۴ رای نداد.

به گزارش پایگاه خبری حق و حقوق نیوز هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در نودمین جلسۀ خود که در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ تشکیل شد، پیشنهاد اجازه شرکت کارآموزان این کانون در آزمون وکالت آتی را بررسی کرد و به رای گذاشت که نهایتا با کسب ۸ رای موافق از مجموع ۱۶ رای و به جهت کسب نکردن اکثریت آرا به تصویب نرسید.

به نقل از سایت کانون وکلای دادگستری مرکز مذاکرات اعضای هیات مدیره این کانون در این مورد به این شرح منتشر شده است :

مصباح: این مسأله برای داوطلبان مهم است و باید زودتر تعیین تکلیف شود لذا در دستور امروز گذاشتیم.

امینی: پارسال چون تصویب کردیم انجام دادیم امسال هم اعتقاد به انجامش دارم. موجب پرورش علمی می شود.

کامیار: این یک شیوه برای دور زدن مقررات نقل و انتقالات است و بعلاوه با اصول حاکم بر آزمون مخالف و نوعی به بازی گرفتن است. نباید آزمون را اینقدر سبک کنم که هر کس بتواند ده ها بار در آن شرکت کرده و قبول شود و به دیگران هم به نوعی امجاف شود. بالاخره در اعلام اسامی اولیه این کارآموزان سابقاً هم به عنوان قبولی اعلام می شوند و جلوی اعلام اسامی رتبه های بالاتر که در غیاب کارآموزان اعلام می شد گرفته می شود.

سمامی: سال قبل این را تصویب کردیم و باعث خیر شد این کار لطمه ای به سایرین نمی زند به اعتبار آن ها صدمه ای وارد نمی شود. به علاوه باعث به روز شدن کارآموزان می شود.

مالکی: اقدامات و تصمیمات خلاف قاعده نباید اتخاذ کنیم. در هیچ جای دنیا مرسوم نیست فردی که کرسی را اشغال کرده به وی اجازه بدهیم دوباره برای همان صندلی امتحان بدهد. در آموزش عالی هم اجازه شرکت مجدد به دانشجویان را نمی دهد مگر انصراف بدهد. قبول شدگان فعلی تضییع حق خیل عظیم داوطلبانی هستند که پشت در باقی می مانند این حق کسانی است که دارند زحمت می کشند نه حق کسانی که قبول شده اند. اگر انصرافش را اعلام کند من موافقم.

مصباح: مکانیسم های مختلفی برای تعیین محل اشتغال و یا انتقال داریم که محدود است. الان یک مکانیسم دیگر پیشنهاد می کنیم که تقویت و تجهیز علمی است منافاتی ندارد در گذشته هم نتایج مطلوب داده است موکول کردن به انصراف خیلی ظالمانه است.

کامیار: ظلم است به کسانی که در صورت غیبت آن کارآموزان بلافاصله قبول شدند و حالا باید چند ماه طی کنند بعلاوه کارآموزان هم به جای کارآموزی اقدام به … علمی می کنند نه کارآموزی.

مالکی: مقررات کارآموزی را جدی بگیرید اگر قصد کمک است برای این دسته از کارآموزان آزمون علمی جداگانه برگزار کنید. اگر رتبه آوردند به مکان بهتر منتقل شوند ولی مکانیسم آزمون را به هم نزنیم. برخی اقدامات متأسفانه بدعت شده است.

نظر خود را با ما در میان بگذارید