ژانویه 27, 2017 8:09 ب.ظ

توصیه رتبه یک آزمون وکالت 95 کانون وکالت لرستان آقای میلاد محمدی

توصیه رتبه یک آزمون وکالت 95 کانون وکالت لرستان آقای میلاد محمدی

پیش به سوی آزمون وکالت 96

کارنامه آقای میلاد محمدی رتبه یک آزمون وکالت 95 کانون وکلا لرستان

 

میلاد محمدی رتبه یک آزمون وکالت لرستان

معرفی منابع و توصیه های آقای میلاد محمدی

 

منابع آزمون وکالت

 

پیام جناب میلاد محمدی
رتبه ۱ کانون لرستان
آزمون وکالت ۹۵

بسم رب المهدی

اینجانب میلاد محمدی متولد بهمن ماه ۱۳۷۰ هستم و در اولین سالی که آزمون وکالت شرکت کردم، موفق به کسب رتبه یک کانون وکلای استان لرستان شدم.
علت اصلی سوق دادن اینجانب به سمت رشته حقوق و وکالت، علاوه بر علاقه ی شخصی، حمایت ها و دلگرمی های خانواده و دوستانم بود.
اینجانب به دانشجویان این رشته توصیه می کنم که با عشق مطالعه کنند و تصور عامیانه ای را که مردم عادی در مورد حقوق دارند (علم حفظ کردن)، از ذهن دور کنند.

هر فردی که وارد رشته حقوق می شود، الزاما میداند که آینده علمی و شغلی این رشته با آزمون های سنجشی دقیق گره خورده است و حداقل یک بار خود را در این آزمون ها خواهد سنجید.
در مورد نحوه مطالعه و ساعات مطالعه، لازم است عرض شود که اینجانب تا اوایل تابستان سرباز بودم و در این مدت، ساعت و نحوه مطالعه ام آنچنان در اختیار خودم نبود و بیشتر ساعات آن غیر مستمر بود. پس از اتمام این دوره بود که امکان برنامه ریزی شخصی برایم میسر گردید.
من از زمستان ۹۴ (یلدا) در حالی که سرباز بودم، شروع به مطالعه ی جدی منابع درسی نمودم. (هرچند قبلا نیز از کتب دور نبودم)

میزان مطالعه ام در اوایل، روزی ۶ ساعت بود و بعد از پایان یافتن خدمت سربازی به روزی ۱۰ ساعت افزایش یافت و در ۲ ماه منتهی به آزمون به بیش از ۱۲ ساعت رسید.
در ایام مطالعه از خوشی ها و تفریح های بسیاری دوری جستم. (از قبیل: عدم شرکت در عروسی خواهر زاده ام به جهت دوری و بعد مسافت)

پس توصیه جدی من این است که داوطلبین از فضای مجازی و گروه های تلگرامی و جشن ها و تفریح هایی که موجب اطاله ی وقت و عدم تمرکز می شوند، جدا دوری کنند. اما کانال ها و گروه های واقعا مفید را دنبال کنند.
در مسیر مطالعه از هیچ درسی نمی ترسیدم؛ زیرا باور داشتم که ترس موجب ایجاد استرس می شود. معتقدم که اگر درس خاصی را سخت و دست نیافتنی تلقی کنیم، قطعا در آزمون دچار مشکل خواهیم شد.

اینجانب چون عضو موسسه ی داد آفرین استان لرستان بودم و در ۱۸ مرحله آزمون آزمایشی این موسسه شرکت کرده بودم، لذا از آزمون اصلی وکالت ابدا ترس و واهمه ای نداشتم. چون هر آزمون آزمایشی را یک آزمون اصلی قلمداد می کردم.
معتقدم آزمون های آزمایشی یک انضباط و انسجامی خاص به مطالعه داوطلب می دهد؛ مشروط به این که واقعا به برنامه ها عمل کنیم.
داوطلب باید یک بار منابع را انتخاب کند و در طول مدت مطالعه به هیچ وجه منابع خود را تغییر ندهد و به عبارت دیگر ۱۰ بار مرور یک منبع، بهتر از یک بار مرور ۱۰ منبع است.

سه رکن اصلی موفقیت را: “توکل، تلاش و تکرار” می دانم.
معتقدم به تعداد داوطلبان آزمون وکالت، راه وجود دارد برای قبولی و کسب موفقیت. کافی است راه خود را پیدا کنید.

در پایان از همه عزیزانی که در این مهم مرا یاری نمودند از جمله جناب آقای دکتر میرفردی، جناب آقای حسین امین و مشاور و پشتیبانم تا روز آزمون جناب آقای دکتر احمد رضا تحریری صمیمانه تشکر می نمایم.

 

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید

2 دیدگاه

    پاسخ نگار:

    درود به غیرتو همت و تلاش شما،در لوای عدالت بر مسند وکالت خوش بدرخشید و سرافراز باشید

    پاسخ هاني:

    سلام .بهتون تبريك ميگم .
    ماشاالله ب اين پشتكارتون.