آگوست 4, 2015 11:49 ق.ظ

نتایج نهایی کنکور 94 هفته دوم شهریورماه اعلام می‌شود

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: حسین توکلی  اظهار کرد: برای شرکت در آزمون سراسری امسال ۸۷۸ هزار و ۷۴ نفر ثبت نام و از این تعداد حدود 9۰ درصد در آزمون شرکت کردند که کارنامه این داوطلبان هفته اول مردادماه منتشر شد. وی با اشاره به اینکه ۵۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر از افرادی که برای رقابت در کنکور سال 94 ثبت نام کرده بودند زن و ۳۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر مرد بودند، بیان کرد: به طورکلی می توان گفت 58.82 درصد داوطلبان زن و 41.18 درصد این افراد مرد بودند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: آزمون سراسری سال ۹۴ در روزهای تعیین شده که شامل ۲۱ و ۲۲ خردادماه می شد در ۳۶۵ شهرستان و ۱۷ کشور خارجی برگزار شد که در آن 90.63 درصد افرادی که نام نویسی کرده بودند حاضر و 9.38 درصدداوطلبان غایب بودند.

توکلی با تاکید براینکه انتخاب رشته آزمون سراسری سال جاری بعد از اعلام اسامی از روز دوشنبه، پنجم مرداد آغاز شده بود و طبق برنامه اعلام شده باید دهم مرداد به پایان می رسید، اظهار کرد: برای کمک به داوطلبان جا مانده از انتخاب رشته در زمان تعیین شده این فرصت تا ساعت 24 روز؛ دوشنبه 12 مرداد تمدید شد.

وی در خاتمه افزود: آمارهای اولیه نشان می دهد 566 هزار و 125 داوطلب در موعد مقرر اقدام به انتخاب رشته کرده اند که این افراد می توانند از نتایج نهایی و پذیرش یا پذیرفته نشدن در آزمون امسال در نیمه شهریورماه مطلع شوند. براین اساس نتایج نهایی انتخاب رشته افراد هفتته دوم شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید