سپتامبر 6, 2015 11:35 ق.ظ

منابع و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت 94 اعلام شد

منابع طرح سوالات آزمون قضاوت 94 در دوگروه دانشجویان و حوزوی به صورت رسمی اعلام شد

ثبت نام از ۲۴ شهریور تا ۲ مهر ۱۳۹۴ از طریق سایت سنجش انجام خواهد شد
آزمون قضاوت ۹۴ در دو مرحله تستی و تشریحی به ترتیب در روز های ۸ آبان و ۴ دی ۱۳۹۴ برگزار می شود

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز : به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، قوه قضاییه به استناد « آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات »، مصوب  92.02.26 رییس قوه قضاییه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضا، از اشخاص واجد شرایط از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه علمی با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام به عمل می‌آورد.

مواد و ضرایب امتحانی ویژه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی و همچنین نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی به شرح زیر است: 
 
1-داوطلبان دانشگاهی: 

حقوق اساسی(ضریب1)، حقوق مدنی(ضریب 3)، حقوق تجارت (ضریب2)،آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی(ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری(ضریب 2)، حقوق جزای عمومی(ضریب 2)، حقوق جزای اختصاصی(ضریب2)، فقه:از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه(ضریب 2)، اصول فقه،اصول استنباط علامه حیدری(ره)(ضریب1) 

2-داوطلبان حوزوی: 

حقوق اساسی(ضریب1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق جزای عمومی(ضریب1)، حقوق جزای اختصاصی(ضریب2)، فقه: بیع مکاسب(ضریب4)، فقه:شرح لمعه،از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه(ضریب3)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه (ضریب4) 

نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی: 

1-داوطلبان در مرحله ثبت نام باید استان‌های محل خدمت را به ترتیب اولویت انتخاب کنند. بدیهی است که این انتخاب قطعی است و در مراحل بعدی به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد. 

2-بر اساس قانون الحاق ماده(7) و تبصره آن به قانون نقل و انتقال دوره ای قضاوت مصوب 1379.12.10 بانوان می‌توانند محل اقامت دائمی همسر با پدر (در خصوص بانون مجرد)خود را در اولویت انتخاب کنند. 

3-به استناد ماده(5) آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات مصوب 1393.02.26 داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون بیش از 50درصد باشد، بر اساس اولویت های اعلامی و چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد. 

4-داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه علمی می‌شوند، به اداره کل گزینش معرفی و در صورت قبولی در تمامی مراحل گزینش، براساس اولویتی که در آن قبول شده اند،به خدمت گرفته خواهند شد. 

برای آگاهی از زمان ثبت نام آزمون  و برگزاری قضاوت 94 کلیک اینجا کنید
برای آگاهی شرایط ثبت نام آزمون قضاوت 94 کلیک اینجا کنید

نظر خود را با ما در میان بگذارید