دسامبر 23, 2015 5:43 ب.ظ

معاون منابع انسانی قوه قضاییه؛ جمعه، دومین مرحله آزمون قضاوت برگزار می شود

زمان اعلام نتایج آزمون تشریحی اسفند 94 می باشد

دفترچه آزمون تشریحی داوطلبان دانشگاهی حاوی یک سوال حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی، یک سوال حقوق تجارت و جمعا ۴ سوال از درس های حقوق جزای عمومی، اختصاصی و آیین دادرسی کیفری است که داوطلبان باید در مدت ۱۸۰ دقیقه به آن ها پاسخ بدهند

حق و حقوق نیوز : معاون منابع انسانی قوه قضاییه از برگزاری دومین مرحله آزمون قضاوت 94 در جمعه 4 دی ماه خبر داد و گفت: قبول شدگان در مرحله تستی آزمون قضاوت در آزمون تشریحی شرکت خواهند کرد.

به گزارش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، “حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی” گفت: مرحله اول آزمون قضاوت سال 94، در 8آبان ماه و در 16استان کشور و در 43 حوزه امتحانی و با رقابت 30 هزار داوطلب برای تصدی منصب قضا برگزار شد.

وی تصریح کرد: نتایج این آزمون طبق اعلام سازمان سنجش در روزهای پایانی آذر ماه اعلام  شد و پس از آن داوطلبان قبول شده در آزمون تشریحی که روز جمعه برگزار خواهد شد، شرکت می کنند.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه از تفاوت دفترچه های آزمون تشریحی داوطلبان دانشگاهی و حوزوی خبر داد و گفت: دفترچه آزمون تشریحی جذب عمومی تصدی منصب قضاء قوه قضاییه برای داوطلبان دانشگاهی و حوزوی به طور مجزا تهیه شده است.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون تشریحی تصدی منصب قضاءگفت: اسفند ماه امسال نتایج قبول شدگان اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ دفترچه آزمون تشریحی داوطلبان دانشگاهی حاوی دروس حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی ( یک سوال)، حقوق تجارت (یک سوال)، حقوق جزای عمومی، اختصاصی و آیین دادرسی کیفری(جمعاً ۴ سوال) است که داوطلبان باید در مدت زمان ۱۸۰ دقیقه به سوالات مربوط پاسخ دهند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

3 دیدگاه

  پاسخ ناشناس:

  سلام.نظر آقای ایمان کاملا بجا و منطقی و درسته.نمیدونم چرا مسولا ن توجه ای به این قضیه ندارند.این آزمون اگر در مراکز استانها برگزار ميشد خیلی بهتر بود.واقعا ما شهرستانیها چه گناهی کردیم.

  پاسخ iman:

  با سلام
  چرا نزدیک به دوهزار نفر باید بیان تو شهر الوده تهران ازمون بدهند
  صرف نظر از الودگی تهران هزینه سفر و خستگی برای بچه های شهرستان برایشان مهم نیست هزینه ایی که جمع ان نزدیک به پانصد میلیون تومن می باشد بچه های اهواز مشهد خوزستان یزد این همه راه بیایند تا تهران بیایمد چرا در مراکز استان ازمون برگزار نمی شود یا یا حداقل چند حوزه در کشور را تعیین می کردند

  پاسخ حق و حقوق:

  باسلام
  انتقاد شما بجاست در اسرع وقت ، انتقاد شما با معاون آموزش قوه قضاییه منتقل خواهد شد
  موفق باشید