جولای 23, 2015 7:24 ب.ظ

مشاوره تخصصی آزمونهای حقوقی سال 1394

حق و حقوق : پس از به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان و حلول ماه شوال، دوره ی جدید مطالعاتی داوطلبان آزمون های وکالت و سردفتری آغاز خواهد شد. در این زمان، ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

– اگر متقاضی شرکت در هر دو آزمون هستید، ۸۰ درصد توان و انرژی خود را صرف اجرای برنامه ی مطالعاتی آزمون وکالت کنید و ۲۰ درصد باقیمانده را برای دروس حقوق ثبت، دفاتر و فارسی یا عربی صرف نمایید.

– اگر فقط متقاضی شرکت در یک آزمون (وکالت یا سردفتری) هستید، تمام توان و انرژی خود را صرف اجرای برنامه ی مطالعاتی نمایید.

– اگر فقط متقاضی شرکت در آزمون وکالت هستید، تا ۳ مهرماه باید به آمادگی علمی حداقل ۶۰ درصد برسید. در این صورت شانس قبولی شما بالای ۸۰% خواهد بود. اگر به تازگی قصد مطالعه دارید، به گونه ای عمل کنید تا ۳ مهرماه حداقل به آمادگی ۵۰% برسید. در این صورت   با مطالعه روزانه 12 ساعت مطالعه مفید ( البته با توجه به بنیه علمی داوطلبان این میزان ساعت به نسبت متغییر است ) می توانیدیقیناً  امیدوار به قبولی باشید.

– اگر فقط متقاضی شرکت در آزمون قضاوت و وکالت  هستید، تمام توان و انرژی خود را صرف اجرای برنامه ی مطالعاتی  وکالت نمایید چون اشتراکات زیادی بین این دو آزمون وجود دارد. و دو ماه آخر منتهی به آزمون قضاوت دروس تخصصی آزمون قضاوت (متون فقه و قانون اساسی ) را مابین دروس اشتراکی آزمون وکالت و قضاوت قرار دهید و مطالعه کنید. خصوصا برای درس قانون اساسی متن قانون اساسی و تست سالهای گذشته کفایت می کند.

– در ماههای مهر و آبان ، حداقل باید ۱۵% به توانایی علمی شما اضافه شود.

– داوطلبانی که کیفیت علمی آنها به ۷۰% برسد می توانند قبل از آزمون موفقیت خود را قطعی و حتمی بدانند.

– طی یک اطلاعیه اعلام گردید که آزمون قضاوت در مردادماه (قزبل از آزمون وکالت) برگزارخواهد شد و ثبت نام آن دهه آخر شهریورماه خواهد بود.

– طی یک اعلامیه ظرفیت کانونهای کرمان و خوزستان در آزمون وکالت 1394 به ترتیب 40 و 50 تعیین شد و طرفیتهای کانون های دیگر هنوز معیین نشده است.

– تا کنون درخصوص ظرفیت های پذیرش و تاریخ برگزاری آزمون های وکالت و سردفتری اسناد رسمی تصمیم گیری نشده است. بدیهی است، اخبار و اطلاعات رسمی متعاقباً  در وب سایت حق و حقوق اعلام خواهد شد.

موفقیت حق و حقوق شماست

پی نوشت:
سوالات آموزشی و تحصیلی خود را می توانید از این قسمت مطرح کنید.
از هفته آینده با توجه به اتمام تقریباً یک دوره مطالعاتی آزمونهای حقوقی آزمون آنلاین وب سایت حق و حقوق  رسماً افتتاح میگردد و داوطلبان آزمونهای حقوقی می توانند اطلاعات خود با شرکت در این آزمونهای استاندارد  از این قسمت محک بزنند. 
گام به گام تا موفقیت با وب سایت حق و حقوق

نظر خود را با ما در میان بگذارید

2 دیدگاه

  پاسخ علی کشاورزی:

  سلام وقت شما بخیر
  میخواستم سوال کنم اگر کسی کارمند دولت باشه باز هم میتونه تو ازمون سردفتری یا وکالت شرکت کنه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید.

  پاسخ حق و حقوق:

  باسلام
  خیر