ژانویه 8, 2016 12:31 ق.ظ

آخرین وضعیت طرح ها و لوایح تشریح شد

لایحه جامع وکالت هنوز از کمیسیون به صحن علنی نرسیده است

لایحه تجارت در مراحل نهایی تصویب قرار دارد

حق و حقوق : عبدالعلی میرکوهی گفت: ‌لایحه تجارت در مراحل نهایی تصویب مجلس قرار دارد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، عبدالعلی میرکوهی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری، گفت:  لایحه تجارت چندی پیش به شورای نگهبان ارجاع شده بود که با ایراداتی از سوی این شورا به مجلس برگشت و در حال حاضر نیز در مراحل نهایی و چند قدمی تصویب است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری ادامه داد: طرح جرم سیاسی از کمیسیون حقوقی قضایی به صحن علنی ارجاع شده و در نوبت رسیدگی صحن قرار دارد. وی گفت: ‌لایحه ثبت اختراعات با دو محور مالکیت فکری (ادبی و هنری) و (صنعتی و تجاری) ‌نیز در دستور کار کمیسیون قضایی مجلس قرار دارد.

میرکوهی با اشاره به پایان رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درکمیسیون قضایی افزود: این لایحه در مراحل نهایی قرار دارد.معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری ادامه داد: ‌لایحه جامع وکالت نیز از جمله لوایحی است که هنوز از کمیسیون به صحن علنی نرسیده است.

میرکوهی از لایحه قضا زدایی به عنوان یکی دیگر از لوایح مطرح یاد کرد که هنوز به کمیسیون قضایی نرسیده است.

پی نوشت:

قضیه تصویب شدن قانون جدید و تغییر آن برای آزمون وکالت تکرار می شود اما برای آزمون وکالت 1395 و این بار هم نوبت به قانون تجارت و قانون تعزیرات رسیده !!
به نظر شما علت مشکل تغییر پیاپی قانونها چیست ؟(تاجایی که قانون آیین دادرسی کیفری جدید بعد از تصویب  و قبل از اجرا یک بار اصلاح و یک بار هم الحاقیه خورده است)

نظر خود را با ما در میان بگذارید