جولای 13, 2015 6:33 ق.ظ

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت ۹۴ در خوزستان تعیین شد

حق و حقوق نیوز : ظرفیت پذیرش کانون وکلای دادگستری خوزستان آزمون ورودی سال ۱۳۹۴، 50 نفر (ظرفیت پارسال 150 نفر بود) با قید بومی تعیین گردیده است.

لذا داوطلبان شرکت در ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان می بایست بومی استان خوزستان بوده و در پنج سال منتهی به برگزاری آزمون در قلمرو استان خوزستان سکونت داشته باشند. بدیهی است شرکت داوطلبان بومی سایر استان ها در ظرفیت پذیرش کانون خوزستان ممنوع بوده و هیچ گونه حقی را برای داوطلبان غیر بومی ایجاد نمی کند. این کانون در زمان ثبت نام قبول شدگان ، با استعلام از مراجع قانونی و انتظامی جهت اطمینان از صحت ادعای بومی بودن ، تحقیق لازم را معمول خواهد نمود.

گفتنی است که در ماه اخیر کانون وکلای کرمان نیز تعداد 40 نفر کارآموز (ظرفیت پارسال 176نفر بود) را برای حوزه های قضایی استان( نه خود شهر کرمان) در سال94 مورد نیاز تشخیص داده بود . حال باید منتظر ماند تا دهه آخر شهریور ماه یا دهه اول مهرماه تا همزمان با انتشار آگهی ثبت نام آزمون وکالت 94 ظرفیتهای کانونهای مختلف مشخص شود. نا گفته نماید که رویه بومی گزینی هم در سالهای اخیر بین کانونهای مختلف باب شده است که بعضاً دیده شده که در برخی از سالها برخلاف اعلام اولیه مبنی بر بومی گزینی ، جذب کار آموز وکالت بر اساس بومی گزینی نبوده است.

نظر خود را با ما در میان بگذارید