ژانویه 3, 2016 2:28 ب.ظ

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت همچنان نامشخص

شنیده ها حاکی از آن است که نتایج وکالت94 هفته اول بهمن ماه اعلام خواهد شد
گفتنی است که حتما یک هفته بعد از انتشار کلید نهایی آزمون نتایج اعلام خواهد شد
مشاور عالی سازمان سنجش : تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به سازمان سنجش ارتباطی ندارد
بهمن کشاورز : از امسال سازمان سنجش امور اجرایی آزمون وکالت را برعهده گرفته است

حق و حقوق نیوز : مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به سازمان سنجش ارتباطی ندارد زیرا این سازمان تنها برگزار کننده آزمون است و اعلام نتایج و کلید سوالات باید به ما اعلام شود تا ما منتشر کنیم.

رییس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران: هیچ‌گونه تاخیری وجود ندارد و مثل سابق نتایج حداکثر تا 15 بهمن اعلام می شود تنها تفاوتی که آزمون امسال با سال‌های قبل دارد تغییر در روش و نوع کار است. سال‌های قبل بیشتر امور اجرایی را خود کانون ها برعهده داشتند  اما از امسال سازمان سنجش این مسئولیت را برعهده گرفته که اتفاقا تغییر خوبی است

آفتاب یزد- گروه حقوقی:آزمون وکالت همه ساله در آذرماه یا هزاران شرکت‌کننده در سراسر ایران برگزار می‌شود. طبق روال همیشه نیز بعد از چند روز از برگزاری آزمون کلید سوالات روی سایت سازمان سنجش یا سایت اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران منتشر و نهایتا یک ماه بعد از برگزاری نتایج اعلام می‌شود. آزمون وکالت سال 94 نیز طبق روال همیشگی اوایل آذر یعنی ششم در سراسر ایران برگزار شد. هرچند آزمون امسال برخلاف سال‌های گذشته از اشکالات عجیب در سوالات برخوردار نبود اما تاخیر در انتشار کلید سوالات و اعلام نتایج آزمون کام داوطلبان این آزمون تخصصی را به شدت تلخ کرده است. در حالی این آزمون ششم آذرماه برگزار شد که قرار بود حداکثر تا 7دی‌ماه نتایج آن اعلام شود حال آنکه تا این تاریخ حتی کلید سوالات نیز منتشر نشده بود. در حالی بعد از گذشت بیش از یک ماه یعنی نهم دی کلید سوالات روی سایت اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران منتشر و در اختیار داوطلبان قرار گرفت که هنوز از زمان قطعی اعلام نتایج خبری نیست. طبق روال همه‌ساله حداکثر زمان اعلام نتایج این آزمون حداکثر یک ماه بعد از برگزاری آزمون یعنی حداکثر دهم دی ماه است در حالی که طبق آخرین اخبار این نتایج در بهمن و حداکثر تا 15 بهمن اعلام خواهد شد. مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با آفتاب یزد در پاسخ به اینکه علت تاخیر در اعلام نتایج و انتشار کلید سوالات چیست، بیان کرد: تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به سازمان سنجش ارتباطی ندارد زیرا این سازمان تنها برگزار کننده آزمون است و اعلام نتایج و کلید سوالات باید به ما اعلام شود تا ما منتشر کنیم. از سوی دیگر کلید سوالات باید اول مورد تایید قرار می‌گرفت و به ما اعلام می‌شد تا ما نیز آن را منتشر کنیم زیرا کاری تخصصی است و نیاز به بررسی داشت از همین رو بعد از یک ماه روی سایت قرار گرفت. وی همچنین افزود:امروز نیز با هماهنگی کانون وکلا روز نهایی اعلام نتایج مشخص خواهد شد. این اظهارات در حالی است که به گفته بهمن کشاورز رییس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران دراین باره به آفتاب یزد می گوید: هیچ‌گونه تاخیری وجود ندارد و مثل سابق نتایج حداکثر تا 15 بهمن اعلام می شود تنها تفاوتی که آزمون امسال با سال‌های قبل دارد تغییر در روش و نوع کار است. سال‌های قبل بیشتر امور اجرایی را خود کانون ها برعهده داشتند  اما از امسال سازمان سنجش این مسئولیت را برعهده گرفته که اتفاقا تغییر خوبی است و کارها سریع‌ترانجام شده و از سوی دیگر زحمت کانون‌ها هم کمتر شده است. وی تاکید می‌کند: این تغییر هم هیچ ارتباطی به تاخیر در اعلام نتایج و زمان آن ندارد چراکه همه ساله حداقل یک ماه و حداکثر دوماه بعد ازآزمون نتایج اعلام می شود. امسال نیز نهایتا تا 15 بهمن هر آن احتمال اعلام نتایج وجود دارد. شاید امروز، شاید فردا و در نایت 15 بهمن نتایج اعلام می شود و نه جای نگرانی وجود دارد و نه هیچ اشکالی به سازمان سنجش و کانون‌های وکلا وارد.این بلاتکلیفی در اعلام نتایج در حالی است که 64 هزار و 528 نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و این تاخیر در اعلام نتایج حتما فشار روانی و استرس و اضطراب بسیاری را به داوطلبان این آزمون تحمیل خواهد کرد.

به کانال رسمی وب سایت حق و حقوق

با نام حق گستران در خبر رسان تلگرام بپیوندید

نظر خود را با ما در میان بگذارید