ژانویه 6, 2016 10:29 ب.ظ

روزهای برزخی انتظار نتایج آزمون وکالت 94

حق و حقوق : در تمام سال های فعالیت آموزشی خود، فاصله ی برگزاری آزمون تا اعلام نتایج را روزهای سخت و طاقت فرسایی دیده ام. البته در سنوات اخیر این شرایط به دلایل و عوامل مختلف تشدید شده است که در این مقال، فرصت بیان آنها نیست لیکن جهت آرامش خاطر داوطلبان محترم، نکات ذیل تقدیم می گردد:

۱- مسوولین برگزاری آزمون های حقوقی از جمله وکالت، از نمرات شما محافظت خواهند کرد. بنابراین نگران، تغییر یا جابه جایی پاسخبرگ یا نمرات خود نباشید و از این بابت خیالتان جمع باشد زیرا هرگز این اتفاق رخ نداده و نخواهد داد.

۲- ممکن است در برخی پاسخ های اعلام شده، نظر برخی داوطلبان و اساتید محترم با آن در تعارض باشد که خوشبختانه با توجه به فرصت اعتراضات، به قدر کافی دیدگاههای داوطلبان و اساتید گرانقدر به سازمان سنجش ارسال شده است.

۳- باید بپذیریم که حداقل ۴ تا ۶ سوال اختلافی یا سلیقه ای در آزمون های حقوقی وجود دارد که در نهایت باید به اعتقاد طراحان محترم احترام گذاشت. هر چند بهتر است، اینگونه سوالات اصلاً طرح نشود تا خاطر داوطلبان گرامی را مکدر ننماید.

۴- دیر یا زود نتایج اعلام و تکلیف ظرفیت های قبولی مشخص خواهد شد. به هر حال تعدادی از داوطلبان هم با چند صدم اختلاف از فهرست قبولی ها، حذف خواهند شد که این در ذات هر رقابتی نهفته است مثل تیم فوتبالی که در وقت تلف شده پیروزی را با شکست عوض می کند.

۵- پس از اعلام نتایج، بخشی از داوطلبان به شدت ناراحت خواهند شد و چه بسا دیگران را مقصر یا متهم بدانند لیکن اگر واقع بینانه برخورد کنیم، نقش خطا و اشتباهات خود ما بیشتر از سوالات اختلافی یا سلیقه ای است. به هر حال در هر رقابتی باید آنقدر آماده باشیم تا کار به اما و اگر نرسد.

۶- ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مسوولین محترم اسکودا و متولیان برگزاری آزمون وکالت ۹۴ از این بزرگواران تقاضا دارد:

الف. اعتراضات داوطلبان محترم در خصوص کلید سوالات با نهایت دقت رسیدگی شود و در موارد مکرر، نکته ی خاص آن سوال مورد اعتراض اعلام شود تا هرگونه ابهام بر طرف گردد.

ب. در تصحیح پاسخبرگ ها ضمن سرعت، دقت عمل نیز لحاظ گردد تا خدای ناکرده حقوق داوطلبان ضایع نگردد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید