دسامبر 8, 2015 1:25 ق.ظ

در آزمون کارشناسی ارشد 95 از قانون قدیم آیین دادرسی کیفری سوال طرح می شود!!!

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: علی رغم اینکه قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 و اصلاحی 1394 در تیرماه سال 1394 با یکسال تاخیر لازم الاجرا گردید، مسئولین برگزارکننده آزمون کارشناسی ارشد 1395 دانشگاه سراسری(نه آزاد) در اطلاعیه ای که برای ثبت نام آزمون ارشد 95 دانشگاه سراسری منتشر کردند با کمال ناباوری منبع طرح سوالات درس قانون آیین دادرسی کیفری را قانون قدیم کیفری معرفی کردند.

شایعه شده است این تصمیم به خاطر این اتخاذ شده که سوالات این درس قبلاً از قانون قدیم آیین دادرسی کیفری طرح شده است. اما  سه حالت در خصوص این خبر قابل تحلیل است:

فرض اول:  در اطلاعیه ثبت نام آزمون ارشد 95 اشتباهاً به جای ذکر قانون جدید(92) از قانون قدیم نامبرده شده که این احتمال بسیار ضعیف است.

فرض دوم: چون سوالات در گذشته از قانون قدیم طرح شده لذا منبع آزمون قانون قدیم می باشد که این احتمالش از فرض اول بیشتر است.

فرض سوم: با توجه به اعتراضات گسترده ای که به این تصمیم اخیر گرفته شده احتمالاً مسئولین مربوطه در تصمیم خود تجدید نظر خواهند نمود که امید است اجرایی شدن این احتمال از  دو فرض قبلی بیشتر باشد.

در نتیجه :

1- داوطلبین محترم حداقل برای دو هفته از خواندن درس آیین دادرسی کیفری فعلاً صرف نظر کنند تا ببینیم که مسئولین مربوطه آیا با این بازخورد شدیدی که از ناحیه داوطلبان نسبت به تصمیم ناباورانه اشان شده از نظر خود عدول خواهند کرد یا خیر.

2- اگر تصمیم بر این شد، سوالات از قانون قدیم مطرح شود به داوطلبین محترم پیشنهاد می شود کتاب مطالعه تطبیقس قانون آیین دادرسی کیفری بنده را از این قسمت تهیه و قانون قدیم آنرا مطالعه کنند.

3- اگر هم تصمیم بر این شد که از قانون جدید سوالات طرح شود مطالعه کتاب مطالعه تطبیقی قانون آیین دادرسی کیفری خودم همراه با فایل آخرین اصلاحات قانون و سوالات آیین دادرسی کیفری دو سال اخیر آزمون وکالت(93و 94) و آزمون قضاوت 94 پیشنهاد می شود.

به امید موفقیت همه حق گستران فرهیخته در آزمون های حقوقی پیش رو.
میثم اکبری

به کانال تلگرام حق گستران بپیوندید

نظر خود را با ما در میان بگذارید