آگوست 9, 2015 12:04 ق.ظ

خلاصه دفترچه آزمون دکتری 94 – 95 گرایش حقوق (2105)

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: مواد امتحانی آزمون دکتری ۹۵ در حالی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد که تجمیع برخی رشته‌ها و عناوین دروس اعلامی، داوطلبان این آزمون را شگفت‌زده کرد.

به گزارش پایگاه خبری حق و حقوق نیوز، تجمیع رشته‌ها تحت مجموعه‌های بزرگ‌تر و در کنار هم قرار دادن رشته‌های نسبتاً نامتجانس باعث شده تا در برخی از رشته‌ها، عناوین دروس اعلامی ارتباط خاصی با رشته مورد نظر نداشته باشند و در برخی از رشته‌ها هم دروسی به عنوان مواد آزمون معرفی شوند که منبع مشخصی برای آن وجود ندارد. ضمن این‌که برخی از دروس اعلامی با این که یک عنوان واحد دارند دروس مختلفی را در دوران تحصیل شامل بوده‌اند. عناوین دروس امتحانی مجموعه حقوق و زمان برگزاری آزمون دکتری 94 – 95 به شرح زیر می باشد:

الف) زبان انگلیسی

ب) استعداد تحصیلی

ج) دروس پایه شامل: ۱- متون و اصول فقه، ۲- حقوق اساسی و مدن، ۳- حقوق جزا و بین‌الملل.

رشته‌های پذیرنده در آزمون دکتری مجموعه حقوق:

۱) حقوق عمومی

۲) حقوق بین‌الملل عمومی

۳) حقوق جزا و جرم‌شناسی

۴) فقه و حقوق جزا

۵) جرم‌یابی

۶) حقوق خصوصی

۷) فقه و حقوق خصوصی

۸) حقوق نفت و گاز

۹) مطالعات زنان

رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون مجموعه حقوق:

تمامی گرایش‌های حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی، مدیریت قراردادهای بین‌الملل نفت و گاز، اقتصاد نفت و گاز، مطالعات زنان (تمامی گرایش‌ها)، فقه و حقوق، فقه و حقوق خانواده، علوم سیاسی (تمامی گرایش‌ها)، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی

حق و حقوق- زمان آزمون دکتری 94-95شما داوطلبان فرهیخته می توانید در خصوص منابع گرایش  خود به بحث‌ و‌ گفتگو بپردازید. و این تبادل نظر در وب سایت حق و حقوق تایید خواهد شد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

4 دیدگاه

  پاسخ ساناز:

  خیلی احمقانه است. مثل اینه که یه نفر پزشک متخصص گوش و حلق و بینی باشه بعد بگن تو باید دامپزشکی امتحان بدی. دقیقا به همین مسخرگی. وقتی تخصص من حقوق بین الملل است چه دلیله داره بیشتر از انچیزی که لازمه مثلا درمورد اصل عدم بدونم!!دانش کلی را ما در دوره لیسانس به دست آوردیم و اگر سیستم اموزشی صحیح عمل کرده باشد ما الان باید نسبت به کل رشته حقوق یک دانش کلی و عمیق داشته باشیم. پس یا خودشون معترفن نظام آموزشی اشتباه عمل کرده با این طرز آزمون و یا کلا به این چیزا اصلن فکری نشده.

  پاسخ الهه:

  این شیوه ازمون برای رشته حقوق بسیار مضحک و غیر کارشناسی انجام شده .چرا توجه نشده که در مقطع ارشد اکثریت دانشجویان گرایش دلخواه خود را انتخاب کرده اند اخه چه لزومی دارد دروس نامتجانس و غیر مرتبط با گرایش شان را مطالعه کنند و امتحان دهند مثلا یک فرد ارشد جزا چرا مدنی و بین الملل بخواند یا برعکس . یک ارشد عمومی چرا جزا و مدنی امتحان دهد.در کشور های خارجی در مقاطع بالا گرایش ها تخصصی تر می شود بعد اینجا هر روز یه قانون نسنجیده و خام به این مردم بیچاره تحمیل میکنند بعدانتظار دارندایران فرار مغزها نداشته باشه.بعد بین الملل و جزا که عمومی و خصوصی هست مشخص نشده هر دو را شامل می شود؟ و همچنین ازمون این دروس نامربوط در سطح کارشناسی است یا ارشد؟بعد فردی که گرایش دیگری داشته و در ارشد بعضی از این دروس را نداشته چکار کند؟

  پاسخ استاد میثم اکبری:

  حق باشماست

  پاسخ سید:

  باید دوستانى که تهران حضور دارند به سازمان سنجش مراجعه و تقاضاى تفکیک دروس تخصصی را براى هر رشته اى بنمایند بقیه هم تماس بگیرند ضمناً بایستى از اساتید دانشگاههاى کشور که دارای کرسى هستند و ذی نفوذ خواست تا مسئولین مربوطه را از چنین اشتباه مضحک و فاحشى آگاه سازند فقط نباید پشت گوش بندازیم و همگی فعالیت کنیم ضمناً از مسئولین این سایت هم تقاضاى پیگیرى و رساندن خواسته مان به گوش صاحب منصبان را داریم.