ژانویه 6, 2016 10:25 ب.ظ

ثبت نام بیش از ۱۱۷ هزار داوطلب در آزمون دکتری ۹۵

حق و حقوق نیوز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۱۱۷ هزارو ۸۱۷ داوطلب در آزمون دکتری ۹۵ خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت تمدید شده برای ثبت‌نام در آزمون ورودی دکترای نیمه متمرکز سال ۹۵ تا روز شنبه ۱۹ دی‌ماه اظهار کرد: داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت‌نام اقدام نکرده‌اند، می‌توانند در زمان باقیمانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

وی با اشاره بهامکان ویرایش اطلاعات داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام نموده‌اند، گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ دی‌ماه) ۱۱۷ هزار و ۸۱۷ داوطلب نسبت به ثبت‌نام اقدام نمودند.

امروز، آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۵ آزاد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی، گفت: مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ ساعت ۲۴ امروز ۱۶ دی ماه پایان می یابد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر بهروز دانشیان با اعلام این خبر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد عدالت آموزشی به ویژه در تحصیلات تکمیلی امکان رشد شاخص های آموزش عالی را از طریق توسعه مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی فراهم کرده است. ارتقاء شاخص های کیفی آموزش عالی و امکان تحصیل در رشته مورد علاقه در کوتاهترین فاصله تا محل سکونت از جمله دلایل افزایش اقبال داوطلبان به تحصیل دردانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی در جهت رفاه حال داوطلبان برای اولین بار در ۵۳ حوزه امتحانی در سطح کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به سهم ۷۵درصدی آزمون و ۲۵ درصدی مصاحبه در پذیرش نهایی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:تعیین سهم ۲۵ درصدی برای مصاحبه دردانشگاه آزاد اسلامی از اعمال سلیقه در گزینش علمی داوطلبان این مقطع جلوگیری نموده و افزایش کیفیت جذب دانشجو در این دوره را به همراه دارد و این شیوه در حقیقت پاسخگویی به نگاه عدالتخواهانه داوطلبان در شیوه ارزیابی علمی و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشیان در پایان خاطرنشان کرد: آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ روز جمعه ۹ بهمن ماه ، در سطح کشور برگزار خواهد شد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید