آگوست 26, 2015 1:47 ب.ظ

تاثیر ماههای پایانی در موفقیت داوطلبان آزمون وکالت 94

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: آزمون وکالت معمولاً در هفته ی آخر آبان یا هفته ی اول آذر ماه برگزار می گردد. بنابراین ماههای مهر و آبان نقش بسیار مهمی در موفقیت داوطلبان خواهد داشت. لذا جهت راهنمایی، ذکر چند نکته به شرح ذیل تقدیم می گردد:

۱- ماههای مهر و آبان معمولاً برای جمع بندی و دوره ی مطالب مهم و کلیدی استفاده می گردد.

۲- مطالعه ی کتب تست مخصوصاً مجموعه ی سوالات سنوات گذشته در این مدت مفید خواهد بود. دقت کنید یادگیری نکات موجود در پاسخنامه ی تشریحی می تواند نقاط ضعف داوطلبان را بر طرف نماید.

۳- یادداشت برداری ها و خلاصه نویسی های دانشجویان منبع ارزشمندی برای مطالعه در این مدت است در غیر اینصورت مطالعه ی بسته ی جمع بندی وکالت موسسه طرح نوین اندیشه پیشنهاد می گردد.

۴- مطالعه ی قوانین و مقررات فرعی و آراء وحدت رویه در این مدت الزامی است.

۵- احتمالاً داوطلبان در دروس حقوق مدنی و اصول فقه، دارای مشکلات بیشتری هستند لذا:

الف. حفظ مطالب در درس اصول فقه بی فایده است. بنابراین داوطلبان باید به صورت ماهوی و کاربردی مباحث مربوطه را بیاموزند.

ب. مطالعه ی حواشی مهم کتاب قانون مدنی دکتر کاتوزیان می تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات و ابهامات باشد. جزوه حواشی مهم کتاب قانون مدنی دکتر کاتوزیان  را می توانید از این قسمت تهیه کنید.

۶- از مهرماه تمرین و تکرار کنید به سوالاتی که پاسخ آن را نمی دانید، جواب ندهید. این اخطار جدی را به دیوار اتاق خود بزنید. بسیاری از داوطلبان از این ناحیه آسیب پذیر هستند.

حق و حقوق : برای طرح سوالات حقوقی جدید می توانید از اینجا سوالات خود را طرح کرده و در اسرع وقت به پاسخ سوالات خود دست یابید.
منبع : طرح نوین

نظر خود را با ما در میان بگذارید