شهریور 22, 1394 6:47 ب.ظ

بهترین کتاب برای مطالعه درس اصول فقه جهت آمادگی آزمون قضاوت و وکالت

اختصاصی وب سایت حق و حقوق : مرجع تخصصی مطالب حقوقی

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: کتاب اصول فقه دانشگاهی  و اصول استنباط دانشگاهی توسط آقایان محمد رضا شب خیز و حجت الاسلام و المسلمین عباد محمد تبار مدرس حوزه و دانشگاه تالیف گشته است که به گفته ی اساتید دانشگاه از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و تاکنون هر یک از افرادی که این کتاب را مطالعه نموده اند؛ ویژگی های این کتاب برایشان بسیار جالب بوده است. از جمله؛ توضیح تمام مباحث اصول فقه به صورت ساده و روان؛ وجود مثال های حقوقی و کاربردی برای هر مبحث؛ بر اساس ترتیب درسی دانشگاه بودن مباحث؛ ارائه ی تمام نظرات بر اساس نظر پذیرفته شده در قانون. در این جا لازم می دانم از مولفین کتاب اصول فقه و استنباط دانشگاهی آقایان محمد رضا شب خیز و حجت الاسلام و المسلمین عباد محمد تبار مدرس حوزه و دانشگاه که با تالیف کتاب روان و کاربردی  موجب تشویق این دوستان برای مطالعه ی دقیق این درس گشته اند تشکر و قدردانی نمایم و برایشان از خداوند آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را خواستارم.

جزوه گزیده مواد قانونی در اصول فقه را از این قسمت دریافت کنید
تعداد و مباحث سوالات درس اصول فقه در آزمون قضاوت ۱۳۹۳
را که از این قسمت دریافت و مشاهده کنید
برای تهیه کتاب اصول استنباط دانشگاهی اینجا کلیک کنید
برای تهیه کتاب اصول فقه دانشگاهی اینجا کلیک کنید
پی نوشت:
1- کتاب اصول استنباط دانشگاهی را با کتاب اصول فقه دانشگاهی اشتباه نگیرید اولی تبیین کتاب اصول فقه علامه حیدری(منبع اصول قضاوت) است و دومی تبیین کتاب اصول فقه ابوالحسن محمدی(منبع اصول وکالت) است که هردو را آقای محمد شب خیز با کمک همکاران خود به زیور طبع آراسته و نگاشته اند.
2- برای درس متون فقه در آزمون قضاوت توصیه می کنم مباحث مهم همانند نکاح ، طلاق ، بیع ، ضمان و شهادت را بیشتر بخوانید. در ضمن از مباحث عبادی سوالی طرح نخواهد شد.
 

نظر خود را با ما در میان بگذارید

    پاسخ بهمن:

    واقعا” کتاب مزخرفی هست