سپتامبر 9, 2015 12:26 ق.ظ

بررسی برگزاری آزمون سردفتری

نتایج بررسی تناسب جمعیتی و تعداد دفاتر اسناد رسمی ظرف دو ماه آینده اعلام می شود

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: آقای دکتر تویسرکانی، ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، روز سه شنبه (۱۷ شهریور ماه) در مصاحبه با خبرگزاری «میزان» بیان فرمودند: برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در حال بررسی است و تا دو ماه آینده نتیجه ی نهایی اعلام خواهد شد.

در این خصوص ذکر چند نکته لازم و ضروری به نظر می رسد:

۱- با این اعلام نظر رسمی، تکلیف برخی شایعه پردازان مشخص شد. بنابراین تا این لحظه هیچ گونه خبر رسمی مبنی بر لغو یا عدم برگزاری آزمون سردفتری وجود نداشته است که برخی افراد به آن پرداخته اند.

۲- ادارات کل ثبت استان های مختلف براساس ظرفیت های جمعیتی، اقتصادی و …، به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخواست های خود را ارائه می دهند. در پایان این احتمال وجود دارد برای برخی حوزه های ثبتی آزمون برگزار شود و برای برخی دیگر خیر. بنابراین، ظرفیت پذیرش در هر شهر و ناحیه ثبتی منوط است اولاً به اعلام نیاز از سوی ادارات ثبت، ثانیاً پذیرش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور.

۳- با این وضعیت داوطلبان محترم در هاله ای از شک و ابهام قرار گرفته اند. لذا جهت آسودگی خیال داوطلبان پیشنهاد می گردد:

الف. داوطلبانی که فقط مصر به شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی هستند، همچون ماههای گذشته به روند مطالعاتی خود ادامه بدهند و نا امید نباشند. به هر حال اگر آزمون برگزار شود آنها نسبت به سایر رقبا، جلوتر هستند.

ب. داوطلبانی که اولویت آنها شرکت در آزمون های قضاوت یا وکالت است، فعلاً انرژی و توان خود را صرف آمادگی آزمون های مذکور نمایند و از آذر ماه (و پس از اعلام رسمی سازمان ثبت) به مطالعه ی خود ادامه بدهند.

ج. داوطلبانی هم که تا کنون قصد شرکت در هیچ آزمونی نداشته اند لیکن از امروز، تصمیم به شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی گرفته اند، اگر قصد شرکت و قبولی در این آزمون را دارند باید با جدیت و تلاش مستمر برنامه ی مطالعاتی خود را آغاز نمایند تا شانس قبولی شان را افزایش دهند. ضمناً در نظر داشته باشند که رقبای آنها، از چند ماه گذشته برنامه ی مطالعاتی خود را آغاز نموده اند.

پی نوشت:
متاسفیم برای مسئولان امر که یکبار گفتند آزمون امسال برگزار خواهد شد و الان هم میگن باید فکر کنیم و بررسی بشه و این بررسی هم دوماه طول میکشه!!!

نظر خود را با ما در میان بگذارید