دسامبر 21, 2015 2:11 ب.ظ

این روزهای داوطلبان آزمون وکالت ۹۴

حق و حقوق نیوز: آزمون وکالت در تاریخ (۶ آذر ماه) با حضور بیش از ۶۰ هزار نفر از داوطلبان در ۲۳ کانون وکلای مستقل برگزار گردید. قرار بود که نتایج در تاریخ (۷ دی ماه) اعلام گردد که احتمالاً طبق فرمایش جناب آقای بهمن کشاورز چند روزی تاخیر خواهیم داشت. در این روزها، حال و هوای داوطلبان متفاوت است:

گروه اول: حائزین معدل بالای ۱۳ (۶۵ درصد)

این گروه وضعیت قبولی خود را قطعی می دانند و تنها دغدغه و نگرانی آنها، احراز رتبه ی مطلوب است. در واقع صرفنظر از قبولی، برای آنها شهر محل قبولی نیز مهم است.

گروه دوم: حائزین معدل ۱۰ تا ۱۳ (۶۵- ۵۰ درصد)

وضعیت این گروه از داوطلبان کاملاً متفاوت است. در واقع نمره ی آنها متزلزل است و با قاطعیت نمی توان درباره ی قبولی یا عدم قبولی آنها اظهار نظر نمود. به همین دلیل فشار و استرس مضاعفی را تحمل می کنند. البته تاخیر در اعلام نتایج نیز مزید بر علت شده تا بر شدت نگرانی ایشان اضافه گردد. سخت ترین روزها و لحظات را می گذرانند و کاری هم از دست کسی بر نمی آید. فقط باید صبر و شکیبایی داشت.

گروه سوم: حائزین معدل زیر ۱۰ (۵۰ درصد)

این عزیزان تقریباً در آرامش به سر می برند زیرا به نوعی از عدم قبولی خود مطمئن هستند و اگر هم شانسی داشته باشند، بسیار ناچیز است. البته این گروه را می توان در سه حالت مختلف تصور نمود:

حالت اول: مصمم و امیدوار به آینده

آزمون وکالت ۹۴ برای آنها تجربه ی ارزشمندی بوده و با فکر و برنامه ریزی ویژه ای خود را برای موفقیت در آزمون سال بعد، آماده می نمایند. در واقع میل به موفقیت و پیروزی در آنها موج می زند. این گروه از داوطلبان، هرگز بازنده نخواهند بود.

حالت دوم: غمگین و نا امید از خود

به هر دلیلی از عملکرد خود در آزمون امسال رضایت ندارند. دلایل متفاوتی هم برای نارضایتی خود دارند. اوضاع آنها اصلاً خوب نیست و توان تصمیم گیری مناسب هم ندارند. نیاز به یک انرژی و انگیزه ی قوی دارند. شاید لازم است با یک مشاور و یک فرد موفق صحبت کنند.به هر حال باید هر چه سریع تر از این وضعیت خود را خارج نمایند.

حالت سوم: فعلاً بی تفاوت

گروهی که هنوز به یک تصمیم قاطع در زندگی حرفه ای و شغلی خود نرسیده اند. البته شاید در بخش های دیگری از زندگی خود موفق باشند. بنابراین نمی توان قضاوت صحیحی نسبت به آنها داشت. اما اگر می خواهند در یکی از مشاغل حقوقی فعالیت کنند، باید فکر و برنامه ی جدیدی داشته باشند. موفقیت در این آزمون ها نیازمند حدود ۱۴۰۰ ساعت مطالعه ی مستمر و هدفمند است.

خاتمه: نتایج آزمون وکالت حداکثر تا نیمه ی دی ماه اعلام خواهد شد و وضعیت قبولی ها مشخص خواهد شد. از این زمان هر گروه بر اساس نتیجه ی حاصله می تواند برنامه و طرح جدیدی برای آینده ی خود داشته باشد. فقط یادمان باشد، لحظات ارزشمند زندگی، آنی و زودگذر است.

منبع : طرح نوین

به کانال رسمی وب سایت حق و حقوق

با نام حق گستران در خبر رسان تلگرام بپیوندید

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید