نوامبر 14, 2015 12:44 ب.ظ

امکان جذب فارغ التحصیلان دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: دکتر علوی فاضل اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی علاقه مند به جذب فارغ التحصیلان دوره دکتری تخصصی این دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که این دانشگاه اولین مشتری فارغ التحصیلان دکتری تخصصی است گفت: دانشگاه آزاد در برخی از رشته‌ها دانشجویان دکتری را بورسیه می‌کند و یا هزینه‌های تحصیلی برخی از آنها را تامین می‌کند و همچنین افرادی که در مقطع کاردانی یا کارشناسی تدریس می‌کنند را به استخدام خود در می‌آورد.

افرادی که در مقطع دکترا تحصیل کرده و اکنون فارغ التحصیل شده‌اند به محض مراجعه به واحدهای دانشگاه آزاد، بلافاصله استخدام می‌شوند و بعد از استخدام مراحل جذب آنها طی می‌شود.

علوی فاضل با بیان اینکه فرایند جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد کاهش یافته است، گفت: فرایند جذب هیئت علمی طولانی بود که با همکاری هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی این فرایند به ۱۴۰ روز کاهش یافت.

وی با بیان اینکه برنامه پنج ساله جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد از سال ۹۲ آغاز شده است گفت: قرار است در این برنامه پنج ساله ۲۵ هزار نفر جذب شوند.

معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور در این دانشگاه گفت: دکترای پژوهش محور با استقبال خوبی مواجه شد. در دور اول حدود ۱۰۰۰ نفر بعد از انجام مصاحبه و ارزیابی‌های لازم و دارا بودن شرط معدل ۱۸ برای رشته های علوم انسانی و معدل ۱۷ برای سایر گروه‌ها ثبت نام کردند و امیدواریم این دوره به ۱۰۰۰ طرح سفارشی بخش صنعت و خدمات در قالب تز دکترا پاسخ دهد و مشکلات جامعه را حل کند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید