ژانویه 11, 2016 11:30 ق.ظ

اعطای نمایندگی و برگزاری آزمون موسسات آموزش عالی آزاد در سایر شهر ها ممنوع می شود

نمایندگی های موسسات آموزش عالی آزاد فقط تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۴ می توانند به فعالیت خود ادامه بدهند

پایگاه خبری حق و حقوق: معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انتشار بخشنامه ای از لغو مجوز اعطای نمایندگی موسسات آموزش عالی آزاد خبر داد.

بنابر این بخشنامه نمایندگان موسسات آموزش عالی آزاد در سایر شهر ها فقط تا پایان بهمن ماه اجازه ادامه فعالیت دارند و بعد از آن باید فعالیت خود را متوقف کنند.

این ممنوعیت شامل برگزاری آزمون موسسات آموزش عالی آزاد توسط نمایندگان آنان در سایر شهر ها نیز می شود.

متن بخشنامه معاون آزموشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این شرح است :
تاریخ ۲۰/۷/۱۳۹۴
شماره ۱۴۷۲۰۴/۲
بسمه تعالی
روسای محترم دانشگاههای منتخب هیاتهای نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان : مرکزی- البرز- آذربایجان غربی- اصفهان- ایلام خراسان شمالی- همدان- خراسان جنوبی- قزوین- قم- تبریز- بوشهر- چهارمحال بختیاری- کرمانشاه- زنجان- سمنان- سیستان بلوچستان- آذربایجان شرقی- کرمان- خوزستان- فارس- خراسان رضوی- کردستان- کهکلویه و بویراحمد- گلستان- لرستان- مازندران- اردبیل- هرمزگان- یزد
باسلام و احترام
پیرونامه مورخ۳۱/۴/۹۴شماره ۸۱۷۴۵/۲۳/۲ مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی این وزارت در خصوص فعالیت موسسه های آموزش عالی آزاد،ضمن تائید مفاد نامه مورد اشاره به اطلاع می رساند:
از این تاریخ مجوزهای صادر شده (موضوع ابلاغیه های مورخ ۲۱/۶/۸۹شماره ۱۶۴۹۸/۲۴ و مورخ ۲۵/۹/۸۷ شماره ۸۱۴۸/۲۴) در خصوص اعطای نمایندگی موسسات آموزش عالی آزاد و به تبع آن برگزاری آزمون در سایر شهرها، لغو می گردد.
لیکن با عنایت به اینکه موسسه های موضوع این نامه ،فعالیت خود را بر اساس مجوزهای فوق الذکر ترسیم نموده اند، به موجب این حکم اجازه داده می شود که حداکثر تا پایان نیمسال تحصیلی جاری کماکان به فعالیت خود ادامه دهند. بر این اساس خواهشمند است نسبت به رفع موانع تا پایان مهلت اعلام شده اقدام مقتضی معمول فرمائید.
بدیهی است بعد از این تاریخ مدیریت محترم موسسات لازم است خاتمه فعالیت خود را پیش بینی نمایند.
با آرزوی توفیق الهی
مجتبی شریعتی نیاسر
معاون آموزشی 

 

منبع: اختبار

نظر خود را با ما در میان بگذارید