نوامبر 16, 2015 12:36 ب.ظ

آیا تلگرام قابل هک شدن هست ؟!

پایگاه خبری حق و حقوق نیوز: تلگرام یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی است که توانست پس از مشکلات وایبر جایگاه خود را در میان مردم باز کند و به محبوبیت برسد،بر اساس جدیدترین آمار های منتشر شده ۷۵ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند همین خود عاملی شده است که عده ای سودجو در فضای مجازی مطالبی با عنوان هک تلگرام تضمینی پخش کنند که کاربران بسیاری را نگران کرده است در این مطلب بررسی خواهیم کرد که آیا تلگرام هک میشود یا خیر ؟!

به گفته منابع معتبر امنیتی تلگرام جز یکی از امن ترین برنامه های پیام رسان است که توسط یک شرکت روسی تولید شده، این شرکت ادعا میکند درصورتی که بتوانید برنامه ما را هک کنید مبلغ ۳۰۰ هزار دلار جایزه دریافت می کنید که تاکنون هیچکس نتوانسته است به این برنامه نفوذ کند و از اطلاعات کاربران سو استفاده کند ،براساس گفته های وزیر ارتباطات این برنامه پیام رسان که در ایران طرفداران زیادی نیز دارد حدود ۱۴ میلیون کاربر دارد که در نوع خود میزان قابل توجهی است !

و اگر کمی فکر کنیم هم میتونیم به این پی ببریم که اگر میشد به راحتی یک نرم افزار به این بزرگی رو هک کرد که سنگ روی سنگ بند نمی شد !

در مورد هک جی میل و … هم همین ادعاها مطرح شد و خیلی ها حتی ادعا داشتند که هک شدند پس این نرم افزار ها قابل هک کردن هستند . و با به بحث کشیدن این گونه افراد متوجه شدیم خودشون به علت سهل انگاری در نگه داری رمزشون و عدم رعایت موارد امنیتی هک شده اند (که اسمش رو نمیشه هک گذاشت ! )

خوب وقتی کلید خونتون رو به یکی میدین معلومه به راحتی وارد خونتون خواهد شد ! به نظر من این اسمش هک نیست ! 

اما اخیرا عده ای سودجو با ادعا به وجود نرم افزار هایی که میتواند تلگرام شما را هک کند سعی در فریب افراد نا آگاه را دارند ،نرم افزار هایی که افراد سودجو با فروش آن با عنوان هک کردن تلگرام تضمینی به افراد نا آگاه میفروشند در حقیقت یک برنامه جعلی بوده که هیچ کاربردی ندارد و فقط جهت سودجویی و سو استفاده تولید شده اند تا افراد نا آگاه را فریب و از آنان مبالغ زیادی را دریافت کنند.

باز هم تاکید میکنیم به هیچ وجه گول این افراد سودجو را نخورید و تلگرام قابل هک شدن با یک نرم افزار که آن هم به فروش میرسد نیست !

در کانال حق گستران جدیدترین اخبار و جزوات حقوقی اختصاصی را دریافت کنید

برای عضویت روی لینک یا لوگو زیر کلیک کنید.

کانال تلگرام حق گستران
https://telegram.me/haghgostaran

نظر خود را با ما در میان بگذارید