ژانویه 16, 2016 1:21 ب.ظ

آزمون کتبی انتخاب سردفترازدواج درسال۹۴ برگزار شد

حق و حقوق نیوز: به گزارش ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این آزمون ساعت ۳۰: ۹ دقیقه صبح امروز (جمعه) برگزار و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر متقاضیان سردفتری ازدواج در سطح کشور به صورت متمرکز در سه حوزه امتحانی درشهر تهران با هم به رقابت پرداختند.
بر اساس این گزارش از تعداد کل داوطلبین، هشت هزار و ۸۳۵ داوطلب سردفتری اهل تشیع و ۴۶۵ داوطلب اهل تسنن می باشند.
همچنین از تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون دو هزار و ۶۴۴ نفر دارای مدرک حوزوی و ۶ هزار و ۶۵۳ نفر دارای مدرک دانشگاهی هستند.
بر اساس این گزارش: تعداد دفاتر مورد نیاز حوزه های ثبتی سراسر کشور ۴۰۲ دفتر ازدواج می باشد که از این تعداد ۳۶۰ دفتر برای اهل تشیع و تعداد ۴۲ دفتر برای اهل تسنن است.
دراجرای ماده ۲ نظام نامه انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق، آزمون مذکور از بین متقاضیان دارای مدرک کارشناسی در رشته های تحصیلی حقوق، الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری و مدیریت ثبت، دارندگان مدرک حوزوی سطح دو از حوزه علمیه قم، اصفهان و خراسان رضوی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، دانشکده الهیات دانشگاه تهران و دارندگان مدارک افتاء ازمراجع مسلم اهل سنت مورد تایید رئیس قوه قضاییه که متقاضی تأسیس دفترخانه ازدواج می باشند ، برگزار شد.
همچنین محمد مهدی انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور در یکی از حوزه های برگزاری آزمون مذکور، ازنزدیک از روند برگزاری آزمون بازدید کرد که در این بازدید، حسنی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ازدواج و طلاق و دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران وی را همراهی می کردند.

نظر خود را با ما در میان بگذارید